Via Magna

“Všetky naše vína sú našimi deťmi. Vychovávame a formujeme ich, ale nechávame im aj istú voľnosť. Slobodu prejaviť sa a časom zmúdrieť a zvážnieť.”
VIA MAGNA je malé vinárstvo, ktoré spracováva vlastné hrozno s dôrazom na pôvod a šetrné spracovanie.

Pre budúce vína sa hrozno vyberá z najlepších polôh a najvhodnejších odrôd, ktoré ich vinice v danom ročníku ponúkajú. Vína sa preto rodia potenciálne, s jasnou odrodovou črtou, VEGAN a s nízkym obsahom histamínu. Budúce víno sa rodí vo vinici, preto je nevyhnutné pestovať vlastné hrozno. Vďaka tomu majú pri výrobe vín istotu, že pochádzajú z redukovaných úrod a z neprechemizovaného hrozna.

Vinárstvo Via Magna V roku 2015 začali s obhospodarovaním vinohradov v obciach Nová Vieska a Rúbaň, ktoré sa nachádzajú v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Strekovskom vinohradníckom regióne. Vinice sú zložené zo slovenských novošľachtencov, tradičných a medzinárodných odrôd viniča. Vinice obhospodarujú s dôrazom na citlivý dopad k životnému prostrediu.

Spracovanie hrozna a výroba vína prebieha pomocou moderných a šetrných technológií, aby sme nemuseli robiť technologické zásahy do hroznových štiav a vín. Vinárstvo je objemovo malé, kapacita má úroveň 60.000 litrov. Vyzrievanie vín prebieha v nerezových nádobách a v kvalitných, francúzskych, dubových sudoch.

Zdroj: Via Magna