Dubovský & Grančič

“NÁŠ ŽIVOT JE VÍNO”
Vinohradnícka história oboch ich rodín siaha až do roku 1677. Dnes sú už 8. generácia vychádzajúca z tejto tradície. Poznali sa od detstva, no víno ich dokázalo spojiť až v neskoršom veku. V roku 2005 spoločne nafľašovali prvé víno pod značkou Dubovský a Grančič.

V roku 2003 sa rozhodli, že začnú spoločne obrábať prvé vinohrady a že skúsia urobiť niekoľko sto litrov vína. Víno sa im veľmi podarilo – Müller Thurgau získal dokonca na Svätojurskej výstave vína Šampióna a potom prišlo prvé nafľaškované víno pod značkou Dubovský a Grančič. Doteraz sa im podarilo získať cca 12ha vlastných/prenajatých vinohradov vo Svätom Jure.

Základom výborného vína je výborné hrozno. Preto kladú veľký dôraz na precízne obrábanie ich vinohradov s cieľom dosiahnuť špičkovú kvalitu dopestovaného hrozna.

Rizling rýnsky z Novej Hory, Rizling vlašský z Turkov, Pesecká leánka z Gelnáru alebo Rulandské biele z Pancierov. To sú vinohrady, kde sa pestuje vinič nepretržite viac ako 1000 rokov. A vinohradníci vedia prečo…

Zdroj: Dubovský&Grančič
Viac informácií o vinárstve nájdete na: https://www.dubovskygrancic.sk/