Vinárstvo Berta

Históriu ich rodinnej vinárskej tradície tvoria už štyri generácie Bertovcov.
Cit pre poctivé víno strekovského regiónu majú v génoch. Cenné skúsenosti prenášajú s láskou a pokorou do práce v ich vinohradoch už po niekoľko generácií, čo si vychutnáte v každom pohári vína značky Berta.

Ku každému vinohradu pristupujú individuálne s láskou a špecifickou starostlivosťou. Ako k dieťaťu – potrebuje dostatok času, priestoru a pozornosti, aby naplno prejavilo svoju jedinečnosť. Rozhoduje aj najmenší detail. Využívajú moderné technologické postupy a zároveň nechávajú víno spontánne sa vyvíjať, pretože len takto je schopné odzrkadľovať špecifický miestny terroir.

Strekov je typickou vinohradníckou oblasťou už od nepamäti. Najpopulárnejšou odrodou tu však stále ostáva Rizling, na ktorého kvalitu sa dá vždy spoľahnúť. Pôda disponuje kvalitným humusovým horizontom a vysokým pH, ktoré obohacuje vína o kyseliny a zabezpečuje tak typickú šťavnatosť. V tej oblasti majú vysadený Muškát moravský, Rizling rýnsky, Sauvignon, Milia, Devín a Dunaj

Exkluzívna edícia vín HERITAGE odráža lásku k vínu pestovanú niekoľkými generáciami vinárov zo Strekova. Ide o tie najlepšie vína z našich viníc, v ktorých spájajú tradíciu poctivého vinárskeho remesla a najnovšie technologické postupy. V tejto edícii majú zatiaľ 2 vína. Ich legendárny Rizling Vlašský a Dunaj, ktorý je esenciou ich regiónu.

Zdroj: Berta
Viac informácií o vinárstve nájdete na: https://www.vinarstvoberta.sk/