Terra Wylak

“Víno s vlastným štýlom”

Ich logo má zaujímavý význam – piktogram písmenka W so spojeným vrchným oblúkom znázorňuje postavu mnícha, ktorý svojimi roztiahnutými rukami víta a pozýva prichádzajúcich hostí. Symbolizuje priateľskosť, pohostinnosť a aj samotného človeka, ktorý dané víno vyrobil.
Každý vinár dáva do vína svoje srdce, unikátnosť a svoju špecifickú pečať- rovnako ako vinárstvo Terra Wylak, ktoré vyrába vína s vlastným štýlom.

Dátum vzniku vinárstva - ikona

Vinárstvo vzniklo v roku 2015

Vinohradnícka oblasť - ikona

Nitrianska a Juhoslovenská
vinohradnícka oblasť

Lokalita vinárstva - ikona

Veľké Zálužie

Moderné úspešné vinárstvo nachádzajúce sa vo Veľkom Záluží založili páni Roman Holec a Dušan Bajan. Hrozno, z ktorého vyrábajú vína, pestujú vo viniciach Nitrianskej a Juhoslovanskej vinohradníckej oblasti. Vo vínach sa snažia uchovať a zvýrazniť terroi, čím zachovajú jedinečnosť lokalít, z ktorých hrozno pochádza.

Dubové sudy Terra Wylak
Ponuka vín Terra Wylak - Merlot rose, Rizling vlašský, Sauvignon a Cabernet Sauvignon rosé

Na vínnej ceste budete môcť ochutnať ich vínka, ktoré sú obľúbené aj za hranicami Slovenska a získavajú rôzne ocenenia. V roku 2019 založili radu vín LIGNUM, ktoré zrejú v drevených barikových sudoch. V roku 2021 založili radu BUBLINKY, ktorá obsahuje svieže frizzante vína. Samozrejme, v ich ponuke nájdete aj klasické odrody, ktoré budú tiež prezentované na Raj Vína v Rajeckých Tepliciach.

Zdroj: Vinárstvo Terra Wylak
Viac informácií: o vinárstve nájdete na: https://terrawylak.sk