Ostrožovič

Vinum Regum, Rex Vinorum – Víno kráľov, kráľ vín

“Dobré víno sa nedá robiť bez lásky. A kto ho predsa robí len pre peniaze, nikdy nemôže byť dokonale šťastný, a víno vytvorené jeho rukami nemôže rozdávať ten hrejivý pocit, otvárať dušu a srdce. “

Vďaka veľkému entuziazmu, zanietenosti a mravenčej práce majiteľov vzniklo úspešné vinárstvo Ostrožovič, ktoré vyrába tokajské vína získavajúce množstvo ocenení aj mimo našej krajiny. Je to vinohradnícko-vinárska firma s najdlhšou históriou na slovenskom Tokaji, ktorí ako prví priniesli na slovenský trh sólo spracované vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý reduktívnou technológiou.

rok vzniku

Vinárstvo vzniklo v roku 1990

vinohradnícka oblast

Vinohradnícka oblasť Tokaj

poloha

Veľká Tŕňa

Ich veľkou devízou sú vlastné vinohrady a sebestačnosť vo výrobe hrozna. Obhospodarujú približne 58 ha rodinných vinohradov.

V ich portfóliu nájdete klasické tokajské vína, ale aj ľahké vína vhodné pre každú príležitosť. O výrobe putňových vínach, tzv. aj tokajských výberov, Vám vinárstvo povie viac na našej vínnej ceste. Sú výnimočné, pretože sa nevyrábajú každý rok a preto sú tak vzácne.

Ponúkajú aj unikátne kolekcie vín, do ktorých patria tie “najvýnimočnejšie” vína. Patria tam ich krásne slamové a ľadové vína.

Od roku 2007 ich vína získali viac ako 631 ocenení a viac než 412 rôznych medailí.

Zdroj: Vinárstvo Ostrožovič
Viac informácií o vinárstve nájdete na: https://www.ostrozovic.sk/