Château Topoľčianky

“Víno všedné, víno slávnostné”

Najpredávanejšie víno na Slovensku je práve zo Château Topoľčianky, ktoré už 30 rokov patrí medzi najúspešnejšie slovenské vinárstva. Celé tie roky sa držia ich základného princípu:
“Slušné víno za slušnú (primeranú) cenu. Takú, ktorú si môže dovoliť slovenský milovník vína.”
Pričom neustále dbajú o vysokú kvalitu ich vín, o čom svedčí aj množstvo zlatých medailí a titulov šampiónov na domácich a medzinárodných súťažiach.

Vinárstvo vzniklo v roku 1993

vinohradnícka oblast

Nitrianska a Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

poloha

Topoľčianky

Vinárstvo s dlhoročnou tradíciou, ktorá siaha až do roku 1933. Spoločnosť nadväzuje na túto úspešnú tradíciu a ich vína predáva pod ochrannou známkou „Château Topoľčianky“. Celkovo sa za bránami Château Topoľčianky ukrýva 5 miliónov litrov vína a počas roka vinárstvo opustí cca rovnaký počet fliaš.

Toto vinárstvo vyprodukuje množstvo krásnych vín, ktoré sú vhodné na denné stolovanie či na slávnostný stôl. Spoznajte ich rôznorodé edície vín na našej vínnej ceste.

Venujú sa výrobe odrodových vín, ako je Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Rulandské sivé či Sauvignon Blanc a Chardonnay, ktoré bolo hitom na prelome storočí. Zameriavajú sa tiež aj na novošlachtencov, ako je Dunaj, Nitria či Váh. Ich krásnym vínom je tiež Frankovka modrá v podobe ľadového vína.

toopolčianky víno

Zdroj: Château Topoľčianky
Viac informácií o vinárstve nájdete na: https://www.vinotop.sk/