Château Rúbaň

V Strekove milujú víno všetci. Aj slnko, voda a zem.

Miesto, kde sa vinárstvo Château Rúbaň nachádza, má mimoriadne priaznivé podmienky na pestovanie viničov – nazýva sa aj ako “zlatý vinohradnícky rez“. Štatisticky najviac slnečných dní v roku a pôda, ktorá obsahuje množstvo živín má veľký význam pri produkovaní ich vín, ktorým dodáva nezameniteľný charakter.

vinohradnícka oblast

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

poloha

Rubáň

Vďaka výborným podmienkam v Strekovskom rajóne sú ich vína vyššej cukornatosti, ktoré počas procesu spracovania nestrácajú kyseliny. Zaujímavosťou tohto vinárstva je, že sa podieľajú na znovuoživovaní zabudnutých odrôd, ktoré boli vyšľachtené práve pre podmienky tejto oblasti. Snažia sa tým zachovať kultúru a tradície Strekovského regiónu. Ich ponuka vín obsahuje aj tieto výnimočné odrody: Milia, Noria či Svoj Sen.

Mília je kríženec Müllera-Thurgau a Tramínu červeného, Noria je kríženec Rizlingu rýnskeho a Semillonu a Svoj sen je kríženec Rulandského sivého, Leánky a Rizlingu rýnskeho.

Dizajn ich etikiet napriek rôznym motívom má minimalistický štýl a je ručne kreslený. Etiky odzrkadľujú ich región a históriu. Hlavným cieľom je poskytnúť čistý, citeľný a priezračný zážitok od dizajnu fľaše po posledný dúšok ich vína.


Centrálny motívom vinárstva Château Rúbaň je rez kmeňa stromu, ktorý je pečaťou ich vinárstva. Kmeň stromu si zvolili ako centrálny motív vinárstva preto, lebo je prepojený k miestu a môžu ho interpretovať ako pečať, ktorou je ošetrené každé ich víno ako garancia kvality.

Zdroj: Château Rúbaň
Viac informácií o vinárstve nájdete na: https://chateauruban.sk/